Görüntünün Bilgisayara Aktarılması

Fotoğraf makinesinde çektiğiniz görüntüleri, fotoğraf makinesini satın aldığınız zaman size kutu içinde verilen aktarma kablosu ile yapmanız önerilir.

Öncelikle fotoğraf makinesinin kapalı olmasına ve fotoğraf makinesi pilinin tam dolu olmasına dikkat ediniz, bilgisayar açık olmalıdır.

nikon-012_opt[1]

Fotoğraf makineniz ile birlikte verilen kabloyu önce fotoğraf makinesine daha sonra bilgisayara takınız, ardından fotoğraf makinesinin güç düğmesine basarak fotoğraf makinenizi açınız ve beklemeye başlayınız, bir süre makinenin üzerindeki yeşil işlem ışığı yanıp sönecek ve karttaki bilgiler bilgisayar tarafından okunacaktır. Ardından ise eğer windows programı kullanıyor iseniz bir aktarma penceresi açılacaktır, buradaki yönergeleri izleyerek aktarın.

About Tufan Dinarli

Yıllar önce başladığı amatör fotoğrafçılık yolculuğuna devam etmekte ve ayrıca karakalem ve dijital sanat çalışmaları yapmaktadır. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına inanmakta bundan dolayı da analog ve dijital fotoğraf ile bilgisayar hakkında bildiklerini internet üzerinden paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.