Annenizin Fotoğrafını Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir anneler günü yazısı:

1.İşine Engel Olup Onu Kızdırmayın

Annelerin evde daima bir işi vardır. üstelik mutlaka zamanlıdır. ya öğlen yemeğidir yetiştirilmesi gereken ya akşam yemeğidir, birde misafir geliyorsa çalışma iki kat artar evin toplanması, tozunun alınması, yemeğin hazırlanması, çocukların sorularına cevap verilmesi vs. vs. hem bunlara engel olup hem de ‘gülümse bakayım’ demeyin.

2.Sürekli Mutfakta Fotoğrafını Çekmeyin

Evet ömürlerinin3/4 ü mutfakta geçer ama bunu sürekli belgelemenin gereği yok, salonda oturma odasında ya da dışarıda bir yerde fotoğrafını çekebilirsiniz.

3.Babanızın Olmadığı Zamanı Kollayın

Anneniz her ne kadar babanızı çok seviyor olsa da, onun yanında bir miktar gergin olabilir ve çekim sırasında bu yüzüne yansıyabilir, ayrıca babanız da annenize gösterdiğiniz bu ilgiyi bir miktar kıskanabilir. Ne olur ne olmaz diyerek ikisi farklı yerlerde iken annenizin fotoğrafını çekin.

4.Hâlen Çekemediniz mi?

Bütün olasılıkları denediniz ama annenizin fotoğrafını henüz çekemediniz mi? son çareye başvurun; fotoğraf makinesinde portre çekmek için gerekli ayarları yapın, ev içerisinde portre fotoğrafını çekeceğiniz yeri saptayıp fotoğraf makinesini orada hazır bulundurun, annenizin bulunduğu yere gidin (genellikle mutfaktır) yüzünüze bir gülümseme yerleştirin ve annenizin boynuna sarılarak şunları söyleyin;
“Anneciğim seni çok seviyorum, bir fotoğrafını çekebilirmiyim?” bu soruya ‘hayır’ yanıtı verebilecek bir anne yoktur diye düşünüyorum.
Bundan sonra hazırlık yaptığınız yere oturtun ve hızlı bir şekilde annenizin fotoğrafını çekin.

Tüm annelerin günü kutlu olsun.

 

About Tufan Dinarli

Yıllar önce başladığı amatör fotoğrafçılık yolculuğuna devam etmekte ve ayrıca karakalem ve dijital sanat çalışmaları yapmaktadır. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına inanmakta bundan dolayı da analog ve dijital fotoğraf ile bilgisayar hakkında bildiklerini internet üzerinden paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.