Fotoğraf Çekim Menüsü ve Kullanımı

3dersler_159Dijital fotoğraf makinelerinde bulunan menü ögesi en az iki işleve sahiptir. LCD ekran çekim yapmak için hazırken, menü düğmesine basılır ise fotoğraf makinesine ait temel ayarlar menüsü ekrana gelir.

Eğer herhangi bir fotoğraf çektikten sonra menü düğmesine basılır ise bu fotoğrafa ait bilgiler ile fotoğrafta değişiklik yapmak üzere ayarlar ekrana gelir. Bunların dışında menü gezinti tekerleği veya imleç düğmesi de hızlı menü ayarları olarak kullanılır.

Dijital fotoğraf makinesinde çekim yapmadan önce yani LCD ekran boş iken menü düğmesine basıldığı zaman fotoğraf makinesine ait temel ayarları yapmaya yarayan menüler ekrana gelir ve bunlar arasında menü gezinti tekerleği ile seçim yapılır, yapılan seçimin geçerli olabilmesi için genellikle ortada bulunan ‘Okey’ (OK) tuşuna basılması gerekmektedir. Seçim yapmadan çıkma için tekrar menü düğmesine basmak yeterlidir

kameramenugenel

About Tufan Dinarli

Yıllar önce başladığı amatör fotoğrafçılık yolculuğuna devam etmekte ve ayrıca karakalem ve dijital sanat çalışmaları yapmaktadır. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına inanmakta bundan dolayı da analog ve dijital fotoğraf ile bilgisayar hakkında bildiklerini internet üzerinden paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.